МИ ПРАЦЮЄМО З 9:00 ДО 18:00 ПО БУДНЯХ. СБ-НД З 10:00 ДО 15:00
Каталог

Термопістолети

І звичайним людям і майстрам-професіоналам нерідко доводиться мати справу з клеєм. Іноді таке з'єднання більш виправдано, ніж використання кріплення, а нерідко воно і взагалі виявляється єдиним доступним варіантом. Клеючий склад можна наносити і по-старому, вручну - однак більш сучасним і практичним способом є термопістолет.

Призначення термопистолета (він же клейовий пістолет) полягає в тому, щоб розплавити твердий клейовий матеріал і подати його до місця склейки через спеціальний носик (сопло). Такий спосіб роботи має ряд переваг перед пензлями, шпателями і т.п.: склад наноситься максимально швидко і просто, знижується ймовірність замазати руки або одяг, до того ж носик може проникнути у важкодоступні місця. Так що в наш час термопістолети застосовуються не тільки для склеювання, а й для заповнення швів і порожнин, нанесення теплоізоляції і інших подібних робіт.

Клейові пістолети, незалежно від характеристик, обов'язково мають в конструкції два елементи: нагрівач і систему подачі робочого складу. А ось особливості функціонування цих елементів можуть бути різними; крім того, зустрічаються нюанси, пов'язані з форматом витратних матеріалів. Розглянемо всі ці моменти докладніше.

Типи термопістолетів

Основна відмінність між різними видами термопістолетів полягає в джерелі нагрівання.

Мережеві термопістолети

Інструменти, що використовують електрику зі звичайної побутової мережі (або іншого аналогічного джерела живлення - генератора, автоінвертора і т.п.). Це найбільш популярний в наш час спосіб нагріву, його можна зустріти у всіх категоріях термопістолетів. Пов'язано це з тим, що мережеві моделі виходять простіше, легше і дешевше газових і акумуляторних аналогів, їх потужність може бути практично будь-якою, а час роботи обмежується лише наявністю напруги в розетці.

Головний недолік цього варіанту - власне залежність від розеток: без зовнішнього живлення інструмент стає некорисним, а мережевий дріт може помітно обмежувати свободу переміщень.

Акумуляторні термопістолети

Електричні інструменти, які отримують живлення від власної батареї. Такому термопістолету для роботи не потрібна розетка, у нього немає дроту, який створює незручності, що робить подібні моделі дуже зручними там, де потрібна максимальна мобільність. Правда, заряд батареї не нескінченний - як правило, його вистачає на 30-60 хвилин безперервної роботи. З іншого боку, акумуляторні пристрої простіше, безпечніше і дешевше у використанні, ніж інший автономний різновид клейових пістолетів - газові.

Крім того, варто відзначити, що багато моделей робляться під стандартні змінні акумулятори для електроінструменту. Завдяки цьому можна запастися кількома зарядженими батареями і міняти їх у міру необхідності.

Газові термопістолети

Інструменти з нагрівачем у вигляді газового пальника; найчастіше за все заправляються від балончиків для запальничок. Такі пістолети складніше по конструкції і більш вимогливі до дотримання правил експлуатації, ніж акумуляторні; крім того, заправка обходиться дорожче зарядки батарей. З іншого боку, інструмент виходить відносно легким і компактним; балончики теж більш зручні в транспортуванні, ніж запасні акумулятори; дозаправка займає лічені хвилини; до того ж газові нагрівачі здатні ефективно працювати при низьких температурах, шкідливих для батарей.

З урахуванням цього застосовувати газові термопістолети має сенс в основному тоді, коли розеток поблизу немає, а акумуляторний інструмент з тих чи інших причин не підходить (наприклад, якщо потрібно буде багато працювати при мінусових температурах).

Який клей використовується?

Друга відмінність між сучасними термопістолетами - спосіб подачі клеючого матеріалу.

У побутових і напівпрофесійних моделях найбільшого поширення набув напівавтоматичний механізм подачі. В такому механізмі рухливий повзунок, що переміщає клейовий стрижень, за допомогою системи важелів і тяг з'єднаний з пусковою кнопкою («курком»); кожне натискання на кнопку рухає повзунок з клеєм вперед на кілька міліметрів. Особливих зусиль для цього не потрібно, а самі механізми прості, недорогі, надійні і не споживають зайвої енергії. З іншого боку, вони не відрізняються особливою точністю дозування, а тривала робота може все-таки виявитися досить стомлюючої.

У світлі цього потужні професійні інструменти зазвичай оснащуються автоматичними системами подачі клею. Такі механізми досить складні і дороги, зате вони максимально полегшують роботу: користувач тільки натискає на пуск, необхідний тиск створює автоматика.

Відзначимо, що подібні системи найчастіше робляться електричними - це дозволяє їм отримувати енергію від того ж дроту, через який живиться нагрівач. Однак зустрічаються і пневматичні термопістолети. Вони мають значну вагу і вимагають підключення одночасно до електромережі і до компресора, однак виходять продуктивними і в той же час точними, завдяки чому відмінно підходять для виробництва, будівництва і т.п.

І третій тип механізму, що подає - повністю ручний. Він застосовується в основному в специфічному різновиді термопістолетов - так званих клейових ручках: невеликих пристроях циліндричної форми, без пістолетної рукоятки. Такі «ручки» зазвичай мають сопла невеликого діаметру і застосовуються для тонких робіт, а механізм, що подає, має вигляд повзунка, переміщуваного за рахунок натискання пальцем - для зручності натискання на повзунку передбачається спеціальний упор.

Який клей використовується?

У наш час для термопістолетів випускається велика різноманітність клеючих складів, що розрізняються за сумісними матеріалами, робочими температурами, кольором/прозорістю і т.п. Так що знайти підходящий клей для тієї чи іншої роботи не складає особливих труднощів. Пару слів варто сказати лише про форму випуску.

Найбільшою популярністю в наш час користується клей в стрижнях (стіках). Такі витратні матеріали випускаються в різних діаметрах, чим продуктивніше пістолет - тим товщі стрижні для нього. Якщо інструмент купується для побутового застосування - з іншими видами «зарядів», швидше за все, не доведеться мати справу. А ось професійні моделі можуть бути розраховані на гранули або аналогічний варіант - подушки (відрізняються більшим розміром частинок). При великих обсягах робіт ці формати витратних матеріалів нерідко виявляються зручніше стрижнів.

08.12.2020
Поділитися
tools
Безкоштовна доставка за підписку
Підпишіться на розсилку, щоб отримувати актуальні пропозиції та першими дізнаватися про знижки та акції.