Всім, хто займається ремонтом і будівельними роботами, відома важливість правильних розрахунків. Точні виміри допомагають отримати якісний результат, уникнувши помилок. Для вирішення цього завдання створюється безліч інструментів, званих вимірювальними. До цієї категорії входить і лазерний нівелір — прилад для вибудовування ідеально прямих ліній по площинах.
Пристрій лазерних нівелірів
Лазерні нівеліри - прилади з головою випромінювача, покритої захистом з покажчиком осей. У корпусі розміщений відсік з батарейками і панель управління. Для зручності експлуатації на корпус часто встановлюють накладки, що не дають пилу і вологі потрапити всередину.
Працювати з лазерним приладом просто, можна виконувати навіть найскладніші операції самостійно, не залучаючи фахівців. Деякі майстри досі використовують гідрорівень, але це забирає багато зусиль і часу, до того ж похибка у лазера мінімальна.
Для початку роботи необхідно встановити пристрій в горизонтальне положення, що в моделях, які самовирівнюються, приймається автоматично. Лазер включає два або кілька променів. У деяких моделях голова обертається з певною швидкістю, яку можна зменшити, щоб підвищити видимість променя. Радіус обертання нівеліра відзначається лінією.
Види лазерних нівелірів
Роблячи вибір лазерних нівелірів, важливо перш за все визначитися з відповідним видом:
- Точкові. Найпростіші моделі, що проектують один промінь, який відзначає на поверхні об'єкта точку. Такі пристрої оптимальні в побуті при наклеюванні шпалер, установці полиць і т. п.
- Лінійні. Більш функціональні пристрої з перехресним напрямком променів і додатковими точками (схил, зеніт і т. д.). Застосовуються при ремонтних, оздоблювальних і монтажних роботах.
- Ротаційні. Лазерне випромінювання йде з ротаційної головки, що знаходиться зверху, тому при обертанні охоплюється область в 360°. За допомогою таких приладів роблять розмітку по всьому периметру об'єкта, що зручно при використанні в професійній сфері. Ціна на лазери цього типу вище, ніж на інші моделі.
Критерії вибору
- дальність вимірювання — для побутових завдань досить показника в 10-20 м, для професійних — від 40 до 100 м. Крім того, є нівеліри, що працюють із спеціальним приймачем, що збільшує діапазон відстаней до 700 м;
- кількість променів — може бути від 1 до 5, чим більше, тим ширше коло можливостей застосування;
- похибка — чим менше, тим точніше проектується лінія розмітки на поверхню.
У компанії Євроінструмент Ви можете купити лазерний нівелір в Україні за вигідною ціною. Виконується доставка в будь-яке місто.